تبلیغات
شنیـده هــای روداب ... - دهیار برگو: پیمانه تقسیمات بودجه ی روستا، در بخشداری روداب درست کار نمی کند !
منوی اصلی
نویسندگان
پیوندها
آرشیو وبلاگ
آخرین اخبار
مطالب جدید سایت
آمار و اطلاعات
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب ارسال شده: عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
قدرت گرفته از : تم کده !
دهیاری برگو : عدم تعادل و توازن در تقسیم تسهیلات و بودجه های دهیاری ها بخصوص در بخش روداب شهرستان سبزوار به بعضی از روستاها که نفوذ کمتری در بخشداری و یا فرمانداری دارند

بخش روداب سبزوار حدودا 40 روستا دارد که تقریبا بیش از نیمی از انها محروم و مظلوم واقع شده اند.

این محرومیت و مظلومیت گاها در عدم پیگیری مسولین روستاها بوده و گاها عدم همکاری مسولین بخش و شهرستان سبزوار در این بین چند روستایی درست و حسابی حال میکنند و امکانات و بودجه نسبتا خوبی میگیرند و تقریبا همون عزیزان دلند ....

در بخش روداب چندین دستگاه تراکتور زیر نظر بخشداری به روستاها داده شده ، یکدستگاه لودر و یک یا دو دستگاه کامیون این وسایل که درامد حداقلی انها برای دهیاریها ماهانه رقمی بین پنج تا ده میلیون ریال در پی دارد به تعدادی از دهیاریهای خاص میرسد رقمی که به ظاهر ناچیز بشمار میاید ولی در اصل از کل بودجه سالانه دهیاری  بعضی روستاها بالاتر است .

این در حالی است که این دهیاریها خارج از اجاره گرفتن از این ماشین الات ؛ کارهای عمرانی خود را نیز بصورت رایگان با استفاده از این وسایل انجام میدهند و این نیز کمک بسیار زیادی برای یک دهیاری است .

با یک حساب سرانگشتی میتوان فهمید که در روستاها بیش از 30 درصد بودجه هزینه ماشین الات میشود در حالی که در شرکت تعاونی 2 دستگاه کامیون وجود دارد در کل بخش نیز چندین دستگاه کامیون و تراکتور و چه خوب بود که این درامدها توسط بخشداری دریافت و بین همه روستاها بصورت عادلانه تقسیم میشد و این ماشین الات نیز در موارد کاری هر دهیاری با هماهنگی بخشداری در اختیار دهیاری مربوطه قرار میگرفت .
جاده های روستاها ؛ مخصوصا بالا بخش واقعا خراب است و در همین زمینه لودر موجود در بخش در اختیار عده ای خاص قرار دارد و ما هر بار باید برای یک تیغ زدن ساده جاده بارها به اداره راه رفته و به صد نفر التماس کنیم و دیگر موارد که فعلا ناگفتنش بهتر است.