تبلیغات
شنیـده هــای روداب ... - بازدید معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی از منطقه روداب در پی شیوع بیماری سالک
منوی اصلی
نویسندگان
پیوندها
آرشیو وبلاگ
آخرین اخبار
مطالب جدید سایت
آمار و اطلاعات
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب ارسال شده: عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
قدرت گرفته از : تم کده !


وبدا سبزوار :
با عنایت به اهمیت و حساسیت شیوع بیماری سالک در منطقه روداب دکتر میرموسوی معاون بهداشتی دانشگاه به اتفاق مهندس عماد نژاد مدیر گروه بهداشت محیط و خانم دکتر نوده مدیر مبارزه با بیماریها و بخشدار روداب از روستاهای کلاته میر علی و پروند بازدید نمودند .

 دکتر میر موسوی در این بازدید ازنظرات چند نفر از بیماران در مورد بیماری و نحوه انتقال و راههای پیشگیری سوال کرد که در ادامه با توجه به اطلاعات ضعیف مردم  ، ایشان بر برگزاری کارگاه های آموزشی و اطلاع رسانی تا پایان ماه مبارک رمضان تاکید کرد .

مهندس عمادنژاد مدیر بهداشت محیط گفت:رعایت بهداشت محیط از جمله جمع آوری و دفع صحیح، بهداشتی و مستمر زباله و جمع آوری فضولات حیوانی و جلوگیری از انباشته شدن آن ها، مهم ترین راهکار مقابله با شیوع سالک است.

در ادامه خانم دکتر نوده مدیر مبارزه با بیماریها خاطر نشان کرد :  موثرترین روش کنترل بیماری سالک بهسازی محیط  زندگی و مبارزه با جوندگان با همکاری جهاد کشاورزی ، شوراهای اسلامی و اهالی منطقه است .

 وی افزود : محافظت بدن در برابر نیش پشه خاکی با پوشاندن قسمت های باز بدن، نصب توری فلزی با منافذ ریز در و پنجره ها، استفاده از پمادها و مواد دور کننده حشرات به هنگام کار و خواب، محافظت از زخم سالک و پوشاندن آن با گاز استریل را از دیگر راه های مبارزه با سالک برشمرد.