تبلیغات
شنیـده هــای روداب ... - امام جمعه روداب سبزوار : آنچه تا امروز جلوی پیشرفت گروه تروریستی داعش را در عراق گرفته نیروی مردمی ، عشایر و ارتش عراق است نه ائتلاف ضد داعش
منوی اصلی
نویسندگان
پیوندها
آرشیو وبلاگ
آخرین اخبار
مطالب جدید سایت
آمار و اطلاعات
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب ارسال شده: عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
قدرت گرفته از : تم کده !پایگاه اطلاع رسانی بخش و شهر روداب :
امام جمعه روداب سبزوار در خطبه های نماز جمعه این هفته روداب با توجه به در پیش بودن عید غدیر گفت :این عید یکی از اعیاد بزرگ ماست و باید آن را گرامی و بزرگ بداریم. وی با اشاره به پیام غدیر افزود: نماز ، روزه ، توحید ، نبوت ، معاد و تمام عبادات و در یک جمله همه دین اسلام به ابلاغ پیام امامت و جانشینی امیرالمومنین علی (ع) از جانب پیامبر اکرم (ص) بستگی داشت.لذا ما باید به شیعه بودن خود افتخار کنیم و چون دنیا ما را با نام شیعه می شناسد باید رفتار ، گفتار و عبادات ما در شان امیر المومنین (ع) باشد.امام جمعه روداب درخصوص تحولات اخیر عراق در جمع نمازگزاران گفت: آنچه تا امروز جلوی پیشرفت گروه تروریستی داعش را در برخی مناطق عراق گرفته ، نیروی مردمی ، عشایر و ارتش عراق است نه ائتلاف ضد داعش.
حجت الاسلام اسماعیل کیانی مقدم در خصوص بهترین راه مقابله با داعش افزود: داعش مقر، فرودگاه و پایگاه نظامی ندارد که بتوان آن را بمباران و منهدم کرد . داعش فقط پرچم های سیاه و تعدادی خودرو در کنار آن چندین هزار فرد مسلح در اختیار دارد و این مجموعه را به راحتی می تواند در میان شهروندان مخفی کند که در چنین وضعیتی بهترین راه برای مقابله با داعش دخالت نکردن دیگران و سپردن امور به مردم و ارتش عراق است.
خطیب جمعه روداب در خصوص اوضاع اخیر سوریه نیز اظهار کرد : شهر کردنشین کوبانی در شمال سوریه در روزهای اخیر صحنه شدیدترین درگیری ها میان عناصر گروهک داعش و نیروهای مردمی در سوریه است . اما در این میان مواضع متناقض همسایه دیوار به دیوار سوریه یعنی ترکیه قابل تامل است.
وی در ادامه افزود: هفته گذشته دولت ترکیه پارلمان این کشور را به تصویب لایحه عملیات برون مرزی با داعش مجبور کرد و نخست وزیر این کشور گفته بود"اجازه نخواهیم داد شهرکوبانی سقوط کند"اما تا کنون نه تنها شعله بلکه دودی از لوله تانک ها و تفنگ های سربازان ترکیه علیه داعش برنخواسته ؛ بلکه برعکس شروطی را برای هر گونه اقدام علیه داعش تعیین کرده است . برای ما آشکار است که آمریکا و غرب در سوریه و عراق به دنبال منافع خوشان هستند.
نماینده ولی فقیه در شهر روداب گفت: کشور ،انقلاب و رهبر عزیز ما این را می فرماید که ما همچنان پشتیبان نظام بشار اسد در سوریه هستیم و ذره ای هم کوتاه نخواهیم آمد ؛ چونکه اسلام ما اسلام ناب محمدی(ص) است . اما دین برخی از کشورهای مسلمان اطراف ما اسلام آمریکایی است و اسلام آمریکایی دنبال دفاع از مظلومیت مردم سوریه نیست.